Alkotásterápiás foglalkozás az Idősek Klubjában

Az oroszlányi Idősek Klubjában szinte már hagyománnyá vált, hogy a hétfők mindig valamilyen új élményt, kreatív programot vagy közös kikapcsolódási lehetőséget tartogatnak a klub tagjai számára. Ezúttal is tartalmas és élményekben gazdag Alkotásterápia – rajzolás és festés foglalkozás várta a résztvevőket a TOP_PLUSZ-3.1.3-23-KO1-2025-00005 azonosítószámú, „Humán erőforrás- és szolgáltatásfejlesztés egyes hátrányos helyzetű csoportok részére Oroszlányban” című pályázat keretében 2026. május 11-én hétfőn.

A programot Farkas Andrea művészetterapeuta vezette, aki színes papírlapokkal, zsírkrétákkal és különféle kreatív eszközökkel invitálta közös alkotásra a klub tagjait.
A foglalkozáson résztvevő hölgyek ezúttal rajzokon és kollázsokon keresztül fejezhették ki hangulataikat és érzéseiket. A zsírkrétával készült alkotásokat színes papírból kivágott virágszirmok, zöld növények, kék felhők és más dekoratív elemek tették még különlegesebbé. Az alkotásokban visszaköszöntek a természet motívumai, ahol fák, virágok és madarak jelentek meg a rajzokon, amelyek a hölgyek belső világát és emlékeit is tükrözték.
Marika néni például egy kedves gyermekkori dalocskát idézett meg alkotásában, „Kis kacsa fürdik fekete tóban…”, amely sokakban ébresztett vidám emlékeket, amit közösen el is énekeltek.
Mindeközben relaxációs zene, valamint a természet lágy hangjai, dallamai teremtettek nyugodt, meghitt hangulatot a kreatív foglalkozás során.
A jó hangulatú program végén ismét közös éneklésre került sor, amikor is a „Nemcsak a húszéveseké a világ” című dal csendült fel, amely különösen nagy örömet szerzett a résztvevőknek.
Az Idősek Klubja továbbra is elkötelezett amellett, hogy élményalapú, értékteremtő programokkal támogassa az idősek aktív közösségi életét, lelki jóllétét és közösségi kapcsolataik erősítését.
A foglalkozás az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársainak szervezésében valósult meg.

2026. május 11., 19:44