Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Műélmény Kávézó

2018. január 26-án folytatódott a Műélmény Kávézó. Meghívott vendégünk, Molnár György az Omega együttes gitárosa, Liszt Ferenc és Kossuth díjas zeneszerző.

Beszélgetőtársa Németh Nyiba Sándor a Magyar Kultúra Lovagja. A kiállítóteremben szép számú közönség előtt kezdődött a beszélgetés. A téma nem más volt, mint a zenész lét, az együttes élete, hiszen a zenekar az idei évben ünnepli a fennállásának 56. évét. Elefánt 51 évig folyamatosan a csapat tagja volt. Számtalan élmény, emlék, siker köti őt az Omegás évekhez. Szóba került az is, hogyan alakult ki a zene iránti rajongás, hogyan került be a csapatba. Szólt arról is, hogy milyen konfliktusok voltak a zenekari tagok között. Utalt arra, hogy a rendszerváltozás előtti években mennyire erősen befolyásolta az egész zenei életet a politika. Beszélt jelen életéről is, felnőtt lánya mellett két kisfiát neveli feleségével. A 2014-es évtől kialakuló belső konfliktusokról, amelyek Mihály Tamás távozásához vezettek, annyit mondott, hogy minden résztvevőtől több toleranciára lett volna szükség. Ebben az esetben elkerülhető lett volna a szakítás. Mindent egybevetve egy optimista, széles látókörű, humoros, ugyanakkor szerény és toleráns művészt ismerhetett meg az oroszlányi közönség. 

A Műélmény Kávézó februárban folytatódik! Várunk minden kedves érdeklődőt szeretettel!

2018. január 30., 10:19
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek