Szinte nyáriasan meleg napfényes délutánon került sor a megemlékezésre az evangélikus templomnál.
Lazók Zoltán Oroszlány város polgármestere köszöntötte a megjelent emlékező közönséget. Ezt követően Váczi Márk tartott emlékbeszédet a Magyarországért életüket áldozó elesett hősök tiszteletére. Ezután a Szíjj Irma Kamarakórus, csak erre az eseményre összeválogatott dalokból álló műsora következett. Ezt követte a koszorúzás, ami a tiszteletadás jelképeként, fejhajtással zárult.
A megemlékezés legvégén a jelenlévők elénekelték a Szózatot.




