A nyári szünet első napja nem múlhat el Napfény Karnevál nélkül.
Játékos forgatagba vártak minden szórakozni vágyó gyereket, kisebbet, nagyobbat, apát, anyát, nagytesót, nagyit, papát szombaton délután a térre az OKSZÍK dolgozói. A Karnevál igazi napfényben fürdött, hála az idei év melegrekordokat döntögető legmelegebb napjának. A hőségriadóval és kb. 37 fokos meleggel tűzdelt programon hősiesen résztvevők, a már ismert fizetőeszközt, a Napfényt tallért gyűjthették össze különböző fajátékokkal, rajzolással, kézműveskedéssel. Az így megszerzett vagyonkát ezek után elkölthették légvárra, csillámtetkóra, arc- és hennafestésre, gyöngyékszerre. A büfében is szép forgalom bonyolódott. Az idén a legnépszerűbb a frissítő limonádé volt, nem véletlenül. A csábító színes itóka igencsak jól esett a nagy melegben szaladgálóknak. A rendezvényen fellépett a Silhoutte balett és a Cirill Táncstúdió lelkes csapata és a Hokkedli Bábszínház. Volt buborékshow és végül, de nem utoljára Habparti is az oroszlányi Tűzoltók jóvoltából.
Reméljük, hogy az oroszlányi gyerekek nyári szünete ugyanolyan mozgalmasan folytatódik majd, mint amilyen izgalmasan elkezdődött.




