Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Majk festőjének csodavilága

Szedlák Jánosné alkotásaiból nyílt kiállítás pénteken az OKSZÍK-ban. 

A Majk festőjének is nevezett oroszlányi alkotó közel ötven képét felsorakoztató kiállításon Takács Tímea intézményvezető köszöntő szavai után, Lazók Zoltán polgármester méltatta visszaemlékezésében a művészt. - Munkásságát több elismerés övezte. Miniszteri dicsérete mellé megkapta Oroszlány város kitüntetését is. Szedlák Jánosné, Irénke néni egyik utolsó interjújában így mesélt magáról: „örömmel élek, szerényen, de igen gazdagon, mert csodálatos szerető családom van, béke van bennem, örülök a nyíló virágnak, látom a szépet, a jót! S mindez pénzzel nem mérhető, nem helyettesíthető – hát ezért mondom, hogy ÖRÖMMEL ÉLEK!” - emlékezett az előljáró.

A kiállítóterem zsúfolásig megtelt érdeklődőkkel, akik egy-egy alkotás előtt hosszan elidőzve csodálkoztak rá az autodidakta módon művésszé lett Irénke néni valóban szépséget sugárzó festményeire, melyek az elkövetkező napokban még megtekinthetők az OKSZÍK-ban.

2019. szeptember 03., 15:04
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek