Június negyedikén, délután négy órára megtelt a Trianon Emlékhely előtti tér.
Oroszlány Város Önkormányzata, az Oroszlányi Rákóczi Szövetség Millenniumi Alapítványa és a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár közös szervezésében méltó módon emlékezhettek a városban élők a trianoni békediktátum 100. évfordulóján.
A megemlékezésen több önkormányzati képviselő mellett részt vett Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő, Lazók Zoltán polgármester, dr. File Beáta jegyző, Rajnai Gábor alpolgármester, Emődi Ferencné a Járási Kormányhivatal vezetője.
Az egybegyűltekhez először Lazók Zoltán polgármester, majd térségünk országgyűlési képviselője szólt.
A beszédeket követően, Tolcsvay Béla, Kossuth-díjas művész tisztelte meg az alkalmat és a közönséget lélekemelő műsorával. Ezután politikai pártok, civil szervezetek, egyesületek, intézmények képviselői helyezték el koszorúikat az emlékmű talapzatánál.
Bővebben itt olvashatnak az eseményről.




