Határon túli magyarok zenéje
2005-ben „Öt koncert – öt ország – egy nemzet” címmel rendezett jótékonysági fesztiválsorozatot a magyarországi Periferic Records hanglemezkiadó. Az első helyszín Budapesten a Thália Színházban volt, majd ezt követték az anyaország határain túli helyszínek Révkomárom, Beregszász, Kolozsvár és Szabadka. A dupla CD-n válogatásokat hallhatunk a különböző helyszíneken készült felvételekből. A magyarországi előadásból és a CD eladásából származó bevételből egy alapot működtetnek, amelynek feladata a határon túli magyar zenészek magyarországi és a hazai zenészek határon túli koncertjeinek rendszeres támogatása. Ezzel szeretnék segíteni a zenészek egymás közti és közönséggel történő, határokon átnyúló állandó kapcsolattartását.
A kiadványon a Bástya Citerazenekar, Agócs Gergely, a Kerekes együttes, a Tímár testvérek, Demeter Erika, a Vujicsics, a Söndörgő együttes, Bakos Árpád, Pálfi Ervin, Pál Lajos és zenekara, a Kormorán, Dongó, Ivánovics Tünde, Rozsdamaró és a Misztrál együttes muzsikáját élvezhetjük.
A CD megtalálható intézményünk – az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár – gyűjteményében.




