Ma lenne 69 éves Szerencsi Éva Déryné-díjas magyar színésznő.
1974-ben diplomázott a Színház és Filmművészeti Főiskolán, Várkonyi Zoltán osztályában, ahol Szakácsi Sándor és Szurdi Miklós is az osztálytársa volt. Első filmszerepét még főiskolai hallgatóként kapta Keleti Mártontól a Bob hercegben 1972-ben. 1974–1979 között a budapesti József Attila Színházban szerepelt. 1979–1980 között a Miskolci Nemzeti Színház tagja volt. 1980–1989 között újra a József Attila Színház tagja lett. 1989-től a Népszínházban és a Budapesti Kamaraszínházban játszott. 2001-től haláláig a Ruttkai Éva Színház tagja volt. 2004. szeptember 6-án hunyt el, rákban. Több filmben is szerepelt, legismertebb alakítása Vitay Georgina szerepe a Szabó Magda regénye alapján készült Abigél című négyrészes tévésorozatban.
Első férje Szakácsi Sándor volt, akitől hosszú különélést követően vált el. Következő párja egy orvos volt, akitől egy fia, Varga Imre született. Nem kötöttek házasságot, de ez a kapcsolat is szakítással végződött. Hosszú ideig egyedül nevelte a gyermekét. Már elmúlt negyvenéves, amikor hozzáment Pándi Andráshoz, akivel úgy érezte, révbe ért, de hamarosan diagnosztizálták betegségét.




