A hazai sport tiszteletére minden év május hatodika a Magyar Sport Napja.
1875. május 6-án rendezte meg ugyanis a Magyar Athletikai Club Európában az első szabadtéri sportversenyt, melynek helyszíne Budapest volt. Az eseményen atlétikai és ökölvívószámokban mérkőztek meg a sportolók. A MAC az 1947-es megszűnéséig a legsikeresebb magyar egyesület volt, számos világ- és Európa-bajnoki cím mellett, 24 olimpiai aranyérmet szereztek a kék-sárga klub sportolói (köztük a vívó Gerevich Aladár, a birkózó Bóbis Gyula, a vízilabdázó id. Szívós István) A klubot 1989-ben a régi tagok újra bejegyeztették, majd 1993-ban fúzióra lépett a Népstadion SK-val és elsősorban utánpótlás-neveléssel foglalkozik. Magyarországra bátran mondhatjuk, hogy sportnemzet. Mindezt nem csupán az eddigi olimpiai játékokon megszerzett aranyérmünk fémjelez, hanem azok a világszínvonalú sportesemények is, amelyeknek hazánk évről évre a házigazdája. A Magyar Sport Napján a hazai sporttársadalom, az olimpiai mozgalom tagjai évente megemlékezésekkel adóznak sportéletünk nagyságai előtt, élő legendáinkat, a nemzet oly sok büszkeségét és dicsőséget szerzett kiválóságainkat pedig díjakkal jutalmazzák. A sport egy olyan erő, ami gyakran egyedüliként tudja egyesíteni az embereket társadalmi, politikai, vallási vagy kulturális hátterüktől függetlenül. Erre az egységre pedig nagy szükség lesz, amikor a nemzetközi sportélet újraindulhat.




