12 évvel ezelőtt hunyt el Bujtor István Balázs Béla-díjas színművész.
Bujtor István nem csak színész volt, de filmrendező, forgatókönyvíró és producer is. Féltestvére Latinovits Zoltán, édesanyja első házasságából született gyermeke, öccse Frenreisz Károly Kossuth-díjas rockzenész. Keleti Márton filmrendező tanácsára első filmszerepe idején apai dédanyai ükapja után a Bujtor nevet vette fel. Vidéki színházakban kezdte pályafutását, de filmekben is gyakran szerepelt. Ő kapta Sándor Mátyás szerepét a Verne-regényből készült koprodukciós tévésorozatban, majd egy másik Verne-figura, Striga, a rablóvezér szerepét játszotta A dunai hajósban. Sokszor szinkronizálta Bud Spencert , többek között ez adta az ötletet és megálmodta és eljátszotta Ötvös Csöpi rendőrnyomozó alakját A Pogány Madonna című filmben. Ez a figura a műfajban magyar specialitás: e történetekben a háttérbe tolt, ám szakmailag nélkülözhetetlen Ötvös Csöpi küzd meg mindenre alkalmatlan, de folyton kitüntetett főnökével, Kardos doktorral (Kern András). Igazi közönségfilmek voltak ezek: itthon több mint egymillió nézőt vonzottak, és bemutatták őket Nyugat-Európa csaknem valamennyi televíziójában is. A krimisorozat második filmje a Csak semmi pánik volt, majd Az elvarázsolt dollár forgatására (a filmet rendezte is) már céget alapított, és szponzoroktól szerezte meg a szükséges pénzt. A sorozat negyedik darabja a Hamis a baba, majd a 2000-es évek elején készült Zsaruvér és csigavér című háromrészes sorozat. Szenvedélyesen vitorlázott, hatszoros magyar bajnok volt.




