1976. október 2-án született Kozma Orsi énekesnő.
Kislányként a Magyar Rádió Gyermekkórusában énekelt, majd a Gimnázium elvégzése után színészpályára készült. Toldy Mária stúdiójába került, ahol két évig tanult. Az Operettszínház Valahol Európában Évájaként debütált, majd Székesfehérváron a Dzsungel könyvében. Első zenekara a Szűzriadó volt, majd a Kimnowak együttes tagja lett. A nagy áttörést és országos ismertséget a Jazz+Az hozta meg számára, majd 2000-től a Cotton Club Singers tagja lett. 2007-ben Orsi megvált a vokálcsapattól, hogy szólókarrierjére koncentráljon. Vendégként többek között olyan előadókkal és zenekarokkal dolgozott, mint Presser Gábor, Tolcsvay László, Dés László, Novák Péter, Keresztes Ildikó, Tony Lakatos. 2008-ban megalakult a Kozma Orsi Quartet, színesítve az énekesnő palettáját, és decemberben jelentették meg első stúdióalbumukat, amely azonnal Fonogram-díj jelölt lett, illetve megjelent Japánban is. Férje Benedek Tamás a zenekar dobosa. Zenéjük nagyon hallgatható, dinamikus, kicsit romantikus, kicsit szélsőséges vokális jazz. 2009-ben a Jazzy dalverseny különdíját, egy évre rá a Pécs Fringe Fesztivál szakmai díját nyerte el. 2013-ban két ikerlánynak adott életet, de ez mit sem változtatott az énekesi karrierjén.




