Talán nem közismert, de november másodika a D-vitamin
világnapja. Az egészséges, napi 10-20 perc napozásra szükség van a létfontosságú D-vitamin keletkezéséhez.
Orvosi kutatások alapján Magyarország lakosságának 80%-a igen kevés D-vitamint juttat a szervezetébe a természetes táplálkozás által. A D-vitamin szintünk télen nagyon alacsony, fokozódik a fáradékonyság, gyengül az immunrendszer. Napi pótlása fontos a téli betegségekkel, fertőzésekkel, gyulladásokkal szemben. Alapvető szerepe van a pajzsmirigy működésében, a csonterősítésben, az egészséges sejtosztódásban, az izomműködés során, a szív és érrendszer egészségében. Étrendben a tonhal, a főtt tojás, a máj segíthetik a vitamin bejuttatását.




