Magyarország 1955. december 14-én nyert felvételt
az Egyesült Nemzetek Szervezetébe.
Az ENSZ 1945-ben azzal a céllal jött létre, hogy elősegítse az államok közti együttműködést, illetve a nemzetközi béke és biztonság megteremtését. Az ENSZ-nek jelenleg 193 tagállama van. Hazánk számos magyar szakértővel és tisztségviselővel képviselteti magát a szervezetben, akik segítik az ENSZ szervei, a szakosított intézmények és autonóm szervek, valamint az egyéb bizottságok és kapcsolódó területek munkáját. 1988-ban Magyarország bekapcsolódott az ENSZ békefenntartó tevékenységébe, s azóta már számos békefenntartói misszióban vett részt.




