Száz évvel ezelőtt ezen a napon használtak először inzulint
a cukorbetegség kezelésére.
A Torontói Központi Kórházban egy 14 éves cukorbeteg fiú átesett a történelem első inzulinkezelésén. Néhány nap múlva elhagyhatta a kórházat, bár továbbra is rászorult az injekcióra de életben maradt. Az inzulin felfedezése után páratlanul rövid idő alatt kapták meg az orvosi Nobel-díjat Frederick Banting és John James MacLeod tudósok. Mivel nem védették le a szabadalmat, gyorsan elterjedt a világon a használata. 1923-ban már Magyarországon is gyártották. Az inzulint a cukorbetegségnek csak bizonyos szakaszában kell használni. A bőr alatti zsírba kell fecskendezni, vagy a karon és a lábon, vagy a hasfalon fecskendezik be a betegek. Egy vékony tű vagy egy levegő pumpa segítségével tehetik ezt meg.




