Lord: Ragadozók
Hazánk egyik meghatározó dallamos rockzenét játszó zenekara a Lord együttes. 1972-ben alakult meg Szombathelyen. A Red Fire nevű, feldolgozásokat játszó zenekar két tagjához, Papp László gitároshoz és Vida Ferenc basszusgitároshoz csatlakozott Sipőcz Ernő gitáros/énekes és Sütő István dobos. A zenekar a Lord cigarettamárkáról kapta a nevét. A Ragadozók című album 1989-ben készült. Ide felvettek egy régi számot, a Kisfiú címűt, új hangszerelésben. Az anyagot Ausztriában rögzítették, de a lemez a Hungaroton kiadásában jelent meg. A Szemedben a csillagok című albumhoz képest ez az album letisztultabb, kellemesebb hangzást kapott.
Számlista:
1. Miért Jó, Ami Nem Jó?
2. Ragadozók
3. Csenddel Üzennek – Szemmel Mondott Vallomás
4. Kisfiú
5. Szóljon A Rock
6. Itthon, Vagy Otthon
7. Álmaim Asszonya
8. Te Légy Fény – Dal Az Édesanyához
9. Zöld Szemű Lány
10. Hajsza
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.




