Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Heti Füles

Apostol - koncertalbum

Az együttes története 1970. nyarán kezdődött. A banda kezdő felállása a következő volt: Németh Zoltán (zongora, zenekarvezető), Debreceni László (basszusgitár), Deák János (szaxofon), Kozma András (gitár), Szalánczy Ferenc (harsona) és Peterdi Mihály (dob) volt. A salgótarjáni Országos Könnyűzenei Fesztivál megnyerése, valamint az első rádió és lemezfelvétel arra ösztönözte a csapatot, hogy ezek után már ne hobby zenekar legyen. Szerepeltek a Fővárosi Tanács Gerlóczy utcai klubjában, valamint a BME Vár-klubjában is. A salgótarjáni győzelem után Georgie Fame-mel és Alan Price-szal közösen léptek fel a Kisstadionban. Ekkortájt kezdett körvonalazódni a zenekar stílusa. Jazzrockot játszottak, példaképeik a Chicago és a Blood, Sweat & Tears volt. Az első átütő sikert az Okosabban kéne élni c. dallal érték el, és amikor 1973-ban Meződi József csatlakozott hozzájuk, különleges hangszínével hamar belopta magát a közönség szívébe, így sikerük tovább folytatódott. A zenekar a szórakoztató könnyűzene felé fordult, és sorra születtek a nagy slágerek A nehéz a boldogságtól búcsút venni, Nem tudok élni nélküled, és a többi kitűnő dal, amiket a mai napig szívesen hallgat, dúdol mindenki. Sikerük napjainkig töretlen, titkuk a közérthetőség, mert dalaikkal megérintik az emberek szívét, azokról az érzésekről, élethelyzetekről énekelnek, amiket mindannyian átéltünk, vagy átélünk majd.
Az Apostol koncertalbum az 1999. márciusában a Budapest Sportcsarnokban tartott nagysikerű koncerten elhangzott dalokat tartalmazza.
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.

2022. március 29., 17:29
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek