A nyolc sávos kazetta világnapja.
Stereo8, vagy nyolc sávos kazetta egy mágnesszalagra épülő hangfelvételi technológia. Főleg az USA-ban volt népszerű a kompakt kazetta megjelenéséig. 1964-ben vezette be egy konzorcium, aminek a tagjai voltak az Ampex, RCA, Ford Motor Company és a General Motors. Európában nem nagyon ismerték, csak az Egyesült Királyságban aratott mérsékelt sikereket. A szalagon 8 sáv van, ami 4 sztereó műsort tartalmazhat, különböző magasságokban. A fejegység pozíciójának változtatásával érhetjük el a sávokat. A szalag egy végtelenített pályán megy folyamatosan, amikor újrakezdődik a műsor, akkor sávot válthatunk, és más fog szólni, de sztereó üzemmódban ezt négyszer tehetjük meg maximum. Persze voltak törekvések az automatikus sávváltásra is. A szalag egy bizonyos pontját vezető réteggel vonták be, amikor a fejhez ért ott rövidrezárt egy érintkezőt, és a készülék sávot váltott. Ez hosszú instrumentális zenéknél bizonyos idejű szünetet eredményezett. 1982-re kivonták a forgalomból a lejátszókat, az utolsó műsoros kazetta pedig hivatalosan 1988-ban jelent meg. Egyes források szerint, a latin amerikai országokban még 1995-ben is lehetett vásárolni ilyen eszközöket. Pár előadó saját szakállára még később is kiadta különleges albumait ebben a formátumban. A texasi RTB2 zenekar "We are a strange man" című albumát 2011-ben jelentette meg 8 sávos kazettán.




