Az űrhajózás világnapja.
1961. április 12-én utazott először ember a világűrbe Jurij Gagarin személyében, a Vosztok-1 űrhajón. Ennek a történelmi eseménynek a tiszteletére április 12. az űrhajózás világnapja. Az elsőt követően több mint kétszázhatvan űrrepülést hajtottak végre orosz, amerikai és kínai űrhajókon. Megközelítőleg ötszázötven ember hagyta el a légkört, köztük Farkas Bertalan magyar űrhajós is. Napjainkban már az a cél, hogy ne csak űrhajósok, hanem szinte bárki kiléphessen a légkörbe. Az űrturizmussal kapcsolatban tesztrepülések zajlanak, a kutatási eredmények gyarapodnak és a technika folyamatosan fejlődik. Mára olyan közvetlen kapcsolatunk lett a világűrrel, hogy szinte fel sem tűnik, hogy a televíziózáshoz, az időjárás-előrejelzéshez, a tengeren bajba jutott emberek felkutatásához a Föld körül keringő műholdak százait használjuk.




