Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - április 18.

1925. április 18-án nyílt meg az első Budapesti Nemzetközi Vásár.

A kiállítók közül a külföldiek többsége Németországból, Ausztriából és Csehszlovákiából érkezett. A vásár kiállítói és látogatói között egyre nőtt a külföldiek száma, ezért sajátos jellegű szervezést és propagandát igényelt. Több nyelvre fordították le a hirdetéseket, a plakátokat és reklámszövegeket. Mind a hazai, mind pedig a külföldi sajtóban folyamatosan tájékoztatták a közönséget a rendezvényről. A vásáron résztvevő nagyszámú külföldi kiállító és látogató elhelyezése is újfajta „logisztikát” igényelt. Ezt a nemzetközi vásárigazolvány bevezetése is elősegítette, amely utazási és vízumkedvezményekkel járt. A belföldi látogatók pedig 1933-tól úgynevezett „filléres” vásárvonatokat vehettek igénybe. 1935-től a rendezésbe bekapcsolódott a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége. 1974-ben a rendezvény Kőbányára, a Vásárvárosba költözött. Az utolsó tavaszi BNV-t 1992-ben tartották, azt évente többfajta szakvásár váltotta fel.

2022. április 17., 19:29
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek