Nemzetközi sajtószabadság napja
Az ENSZ közgyűlése május 3-át a Nemzetközi sajtószabadság napjává nyilvánította, annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a szabad sajtó fontosságára. E napon világszerte megemlékeznek a munkavégzés közben elhunyt újságírókról. Az újságírók a világ legveszélyesebb helyeire is elmennek, hogy hangot adjanak a nem hallhatónak. A szabad sajtó elősegíti a békét és az igazságot mindenki számára. Ezen a napon jelenik meg több felmérés és jelentés a média szabadságának aktuális helyzetéről. A sajtó szabadsága közérdek.




