1980. június 11-én született Szuper Levente magyar jégkorongozó kapus.
Szuper Levente az első magyar játékos, akit NHL csapat szerződtetett. A magyar jégkorong-
válogatottban 98 alkalommal szerepelt. Tagja volt a 2008-as szapporói divízió I-es jégkorong-
világbajnokságon győztes válogatottnak, és részt vett a 2009-es A csoportos jégkorong-világbajnokságon.
Ötéves korában kezdett jégkorongozni, hatévesen pedig az FTC igazolt játékosa lett, akikkel 1997-ben
felnőtt magyar bajnoki címet szerzett. Ugyanebben az évben kiérdemelte az év jégkorongozója díjat is.
Az 1997–1998-as szezonban a német Krefeld Pinguine utánpótlás csapatánál játszott.
Gyermekkorában kacérkodott a színjátszással is. Közreműködött a Magyar Rádió Gyermekstúdiójában és
szinkronszínészként is. Legemlékezetesebb színpadi alakítása a Józsefvárosi Kamaraszínházban az Indul
a bakterház előadásban Bendegúz szerepe.
2012 februárjában a Vasas jégkorong szakosztályának elnöke lett. 2020 áprilisában bejelentette, hogy a
hónap végén befejezi a vezetői tevékenységét a Vasasnál. Ezt követően pályázott a Magyar Jégkorong
Szövetség elnöki posztjára, sikertelenül. Ezután a Vasas felnőtt csapatánál kapusedzőként
tevékenykedett. 2021 nyarán a Győri ETO HC szakmai igazgatója lett. Egyre gyakrabban találkozhatunk
nevével amatőr ügetőversenyeken. 2012-ben a Bubik István emlékversenyen lovával -Nóraville- elsőként
érkezett a célba.




