Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - július 4.

1848. július 4-én fektették le a Washington-emlékmű alapkövét.

A Washington-emlékmű az Egyesült Államok egyik nemzeti szimbóluma, óriási homokszín obeliszk a főváros, Washington központjában elterülő National Mall parkban, ahol többek közt a szövetségi törvényhozásnak otthont adó Capitolium is található. A 19. század közepén egy emlékművet akartak emelni az USA első elnökének, George Washingtonnak a tiszteletére: először egy hagyományos lovas szoborra gondoltak. Végül egy 167 méter magas, főként márványból és gránitból készült obeliszket építettek meg. Robert Mills tervei alapján kezdték meg 1848-ban a munkát – de az eredeti terveken később többször változtattak. Az építkezés közel négy évtizedig tartott: kb. 45 méter magasra épültek meg a falak, amikor az 1861-ben kitört amerikai polgárháború előbb lelassította, majd egy időre le is állította az építkezést. Amikor újra folytathatták az építést, új bányából szerezték be a szükséges követ – emiatt van, hogy a magasságának alsó egyharmada más színárnyalatú.

2022. június 29., 15:46
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek