1848. július 11-én nyitotta meg kapuit a London
Waterloo, az Egyesült Királyság legrégebbi és legforgalmasabb vasútállomása. A London & South Western Railway társaság üzemeltette és az első években mindössze napi 14 vonat indult a hat peronnal rendelkező pályaudvarról. Az első naptól kezdve népszerű volt az Epsomba utazók körében, még az állomás nyitási dátumát is egy héttel előrehozták, így az utasok először utazhattak vasúton a derbyre. Az eredeti állomást fokozatosan bővítették a növekvő utasszámok befogadása érdekében. Végül 1903 és 1922 között újjáépítették; a ma látható régi épület nagy része ebből az időszakból származik. Az utolsó gőzmozdony 1967-ben innét ment Bournemouthba. Napjainkban közel évi 100 milliós utasforgalmat bonyolít le.




