1907. július 28-án hunyt el Törley József a pezsgőgyártás meghonosítója.
A grazi kereskedelmi akadémián találkozott egy francia pezsgőgyárossal aki bevezette a pezsgőgyártás minden fortélyába. Ezután gyárat alapított, 1880-ban egy alapbor-beszerző körútján jutott el Budafokra és fedezte fel, hogy a hely pezsgőgyártásra alkalmas adottságokkal rendelkezik. Szőlőt, házhelyet, présházat vásárolt és megkezdte működését a Törley József és Társa cég. Francia gépekkel és francia szakemberekkel dolgozott. A lehető legjobb minőség az alapborok kiválasztásánál is elsődleges szempont volt, a cég többnyire Etyek és környéke pincészeteiből vásárolta a pezsgőnek valót. A gyár folyamatosan fejlődött, a termelés 1905-ben megközelítette az egymillió palackot. Törley a minél gyorsabb és biztosabb áruszállításhoz elsőként vásárolt teherautókat. A hazai piac ellátásán túl nagy hangsúlyt fektetett a pezsgők nemzetközi ismertségének növelésére is, először Franciaországban kezdte külföldi piacainak kiépítését, később a tengerentúli országokba is exportált. Törley hamar felismerte a jó reklám fontosságát. Az 1890-es évek elejére a Törley pezsgő a felső tízezer közkedvelt italává, az ünnepi asztalok elmaradhatatlan kellékévé vált. 1885-ben elnyerte a budapesti Országos Általános Kiállítás aranyérmét. Az 1896. évi millenniumi kiállítás egyik nevezetes látnivalója volt a Törley-pavilon. A történelem viharai azonban a pezsgőgyárat sem kímélték: 1944-ben bombatalálat érte az üzemet, a háború után mindössze négy fővel indult újra az igen szerény termelés, 1949-ben államosították, a rendszerváltás után a német Henkell befektetői csoport tulajdonába került.




