1969. október 3-án adták át a berlini tévétornyot.
Az ötvenes évek elején a Német Demokratikus Köztársaság vezetői úgy döntöttek, építenek egy nagy tévétornyot tévéműsoraik közvetítésére. Az eredeti terveket Hermann Henselmann és Jörg Streitparth készítette; Fritz Dieter, Günter Franke és Werner Ahrendt építette, majd a projekthez később több építész és mérnök is csatlakozott. A német főváros szívében álló berlini tévétorony alapja egy 16 méter átmérőjű kör, amely az ég felé törve 9 m átmérőjűvé szűkül – a Stuttgarti tévétoronyról mintázták, és cél volt az is, hogy a Sputnyik műholdra emlékeztessen. Az építkezéseket 1965. augusztus 4-én kezdték meg, és jó négy évvel később, 1969. október 3-án megkezdhette működését. A tévétorony fontos turisztikai célpont is: évente több mint egymillió látogatója van a 368 méter magas építménynek. Kétszáz méteres magasságban található a többszintes, 32 méter átmérőjű gömb, amely többek között a vendéglátó egységeknek is helyet ad. A gömb közepén egy látogatói szint kapott helyet (panoráma emelet) 203 méter magasan – innen akár 42 kilométerre is el lehet látni egy tiszta napon; valamint egy éttermi szint 207 méteren, amely forog (félóránként egy teljes fordulatot tesz meg). A látogatók a két lifttel mindössze 40 másodperc alatt jutnak fel a kilátóba – vagy gyalog 986 lépcsőfokon keresztül.




