November 8-án ünnepeljük a radiológia világnapját.
1895-ben Wilhelm Röntgen ezen a napon fedezte fel a röntgensugarat. A radiológia a képalkotó diagnosztikai vizsgálatok összefoglaló elnevezése, melyek segítségével nagy részletességgel leképezhető a test bármely területe, szerve. A világnap célja, hogy felhívja a figyelmet a radiológia fontosságára, sokoldalúságára a gyógyászatban. A röntgenfelvételek ma már modern készülékekkel történnek, minimális sugárdózissal. A radiológiai eljárások jellemzően diagnosztikai célúak, azonban egyre inkább előtérbe kerül terápiás célú alkalmazásuk is.




