1906. november 22-én az S O S -t hivatalos nemzetközi
segélykérő jelzéssé nyilvánították.
Az S O S – három rövid, három hosszú és újabb három rövid jelzésből áll (...---...) Azért egyeztek meg
ebben a jelzésben, mert könnyű használni és felismerni. A vészjelzőt először 1909-ben a tengeren bajba
jutott Slavonia hajó használta, de a segélyhívás csak a Titanic 1912-es katasztrófája után vált általánossá.
A mai szlengben és az üzleti e-mail levelezésben szinte kizárólag az üzenetek „sürgős” megjelöléseként
használják.




