Két évvel ezelőtt hunyt el Balázs Fecó énekes, zenész, zeneszerző.
Már a Zeneművészeti Szakközépiskolában tagja volt az iskola zenekarának. 1967-ben a Neoton együttes tagjaként kezdett. 1972-ben Som Lajossal kivált a zenekarból, és megalapították az első magyar hard-rock zenekart, a Taurus XT-t, amely csupán egy évig működött. 1978-ban, alapította meg a Korál együttest. Még
abban az évben volt a bemutatkozó koncertjük a Budai Ifjúsági Parkban. A hard-rock stílus dallamosabb
változatát játszották. Felléptek Bulgáriában, a Szovjetúnióban, és Jugoszláviában is. Az 1981-es
táncdalfesztiválon a Homok a szélben című dalukkal óriási sikert arattak. 1986-ban a Korál feloszlott, és
Balázs Fecó szólókarrierbe kezdett. Belefogott a romos sitkei kápolna felújításába, megszervezte a Sitkei
Kápolna Kulturális Egyesületet, amelynek elnöke is lett, koncerteket rendeztek, és a bevételekből állták a
felújítás költségeit. A teljes rekonstrukció 1991-ben fejeződött be. 1997-ben 12 év után újra összeállt a
Korál együttes, és egy koncertet adtak a Kisstadionban, amely elnyerte az év koncertje címet. Mind szólóban, mind az együttessel nagy sikereket ért el. 2020. november 26-án a Covid 19 szövődményei következtében hunyt el. A temetési szertartással egy időben, az általa megálmodott Sitkei Kápolnakoncertek helyszínén a Szombathelyi egyházmegye püspöke misét celebrált Balázs Fecóért.




