Ma 84 éves Deseő Csaba magyar hegedű- és brácsaművész.
Édesanyja hegedűtanár volt, édesapja katonatiszt. Zenetanulmányait 1949-ben kezdte Budapesten, a Széll Kálmán téri Hannig zeneiskolában, majd 1954-től a Budapesti Zenei Gimnáziumban és a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában folytatta. Tanárai Répássy Györgyi és Takács Miklósné voltak. 1961-ben szerzett diplomát. 1961-66-ig zeneiskolai tanár, 1967-től 1999-ig a Magyar Állami Hangversenyzenekar brácsa szólamának tagja volt. Ferencsik János, ill. Kobajasi Kenicsiró főzeneigazgatósága idején számtalan
koncerten játszott Magyarországon és a világ számos országában, Japántól az Amerikai Egyesült Államokig. Többek között olyan világhírű művészekkel, mint Leonard Bernstein, Lorin Maazel, Riccardo Muti, Christoph von Dohnányi, Doráti Antal, Solti György, Yehudi Menuhin, David Ojsztrah, Szvjatoszlav Richter. 1963-ban mutatkozott be első együttesével a budapesti Dália klubban. Ezután rendszeresen fellépett koncerteken,
valamint a Magyar Rádióban és a Magyar Televízióban. Első külföldi fellépése 1966-ban volt a Bledi Nemzetközi Jazzfesztiválon. Még abban az évben játszott quartetjével a Prágai Nemzetközi Jazzfesztiválon, valamint a gitáros Kovács Andor együttesével a Varsói Jazz Jamboree-n. Első saját nagylemeze 1975-ben jelent meg Nyugat-Németországban „Four String Tschaba” címmel az MPS kiadónál. 1975 és 2003 között 4 LP-t, 6 CD-t készített élvonalbeli magyar és külföldi muzsikusokkal. 1975-től rendszeresen fellépett a híres zágrábi vibrafonossal, Bosko Petroviccsal annak haláláig. Deseő Csaba 1980-tól változó összeállítású zenekarokat vezetett, partnerei többek között a zongorista Gárdonyi László a vibrafonos Kruza Richárd, a gitáros Kovács Andor és a dobos Kőszegi Imre voltak. 1990 óta mindenek előtt a gitáros Gyárfás István triójával, továbbá György Ákos és Cseke Gábor zongoristákkal, valamint Szaniszló Richárd vibrafonossal lép fel rendszeresen. Vendégszólistaként gyakran közreműködött a Benkó Dixieland Band, a Budapest Ragtime Band, a Molnár Dixieland Band, továbbá Szentpéteri Csilla és Illényi Katica koncertjein. Az elmúlt évtizedekben a nemzetközi jazzvilág olyan híres művészeivel is fellépett, mint Jean-Luc Ponty, John Lewis, Jiggs Whigham, Martin Drew, Dusko Gojkovic, Tony Lakatos, Szabó Gábor és Tommy Vig. 1997-2010-ig A GRAMOFON – Klasszikus és Jazz zenei folyóirat külső munkatársa volt. 2017-ben önéletrajzi könyve jelent meg Kettősfogás címmel.




