Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség – március 14.

Az első Kossuth-díjakat 1948. március 14-én adták át

az ország legkiválóbb tudósainak, művészeinek, munkásainak, akik hozzájárultak az ország újjáépítésének sikeréhez. Petőfi és Táncsics neve is szóba került, mégis Kossuth Lajos lett a kitüntetés névadója, akinek már egy évszázada töretlen volt a népszerűsége. 1948-ban a parlament egyhangúlag szavazta meg, hogy róla nevezzék el a ”magyar alkotó munka jutalmazására” alapított díjat. Az elismerést eleinte még nem csupán a kultúra, a művészeti ágak, a tudomány nagyjai érdemelték ki, hanem ipari munkások, akár földművesek is. Az alapításkor a pénzdíjat babérkoszorú kísérte, 1991-től a kitüntetettek a jutalom, az oklevél és a jelvény mellett egy emlékszobrot kapnak.

2023. március 13., 22:27
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek