1968. április 4-én először mutatott be a Magyar Televízió színes filmet.
Az első kísérleti színes felvétel 1966-ban készült, majd 1967-ben leforgatták az első színes tévéfilmet is,
méghozzá Fekete István A koppányi aga testamentuma című regényéből. A főbb szerepeket Bessenyei Ferenc, Tolnay Klári, Szirtes Ádám, Benkő Gyula, Bodrogi Gyula és Benkő Péter játszotta. Kevesen láthatták a színes adást, hiszen a vételre még csak néhány száz készülék volt alkalmas. Ekkor azonban már zajlott az Orion gyárban az első hazai színes készülékek gyártásának előkészítése, így a következő években felgyorsultak a folyamatok. A televízió színes adása 1972-től vált rendszeressé.




