Népesedési világnap
1989-ben az ENSZ népesedési világnappá nyilvánította július 11-ét, abból az alkalomból, hogy két évvel korábban ezen a napon érte el a Föld lakossága az 5 milliárd főt. A világnap célja, hogy felhívja a figyelmet a problémákra, mint például a túlnépesedésre, a népesség öregedésére vagy éppen a jövedelmi egyenlőtlenségekre. Az ENSZ becslése szerint lassuló ütemben ugyan, de tovább növekszik Földünk népessége, és a 2060-as évek elején 10 milliárd fölé emelkedik.
Magyarország népessége az elmúlt évtizedek során egy kiegyensúlyozott korösszetételű és létszámban alapvetően gyarapodó népességből fokozatosan elöregedő és lélekszámában fogyó népesség lett.




