1897. július 24-én gyúltak ki a világon elsőként Tatán az utcai acetilénlámpák fényei este fél kilenckor.
A hálózatot szeptember elején kibővítették, mivel Ferenc József egy hadgyakorlat alkalmából II. Vilmos német császárral találkozott a városban. Az 500 Auer-égőt kiszolgáló berendezés a budapesti Acetiléngáz Rt.-nél készült Berdenich Győző mérnök, feltaláló és gyártulajdonos tervei szerint. Berdenich 1906-ban Egyesült Acetilénvilágítási Részvénytársaságot is alapított újabb városi telepek létesítése és karbidgyár építése végett.
Viszonylag rövid ideig, 15 évig világították a köztereket acetilénlámpákkal Tatán, 1912-ben áttértek a villanyvilágításra.




