1909. július 25-én Louis Blériot elsőként
repülte át a La Manche csatornát saját építésű repülőgépével. A 37 perces repülés közben a motor túlmelegedett, szerencsére az eleredő eső lehűtötte a szerkezetet, s így a leszállásig kitartott.1909. október 17-én Blériot a Magyar Aero Club meghívására hazánkba érkezett, mintegy 200 ezer néző előtt nagy sikerű bemutatót tartott a Budapest- Kispest közötti katonai gyakorlótéren. Ez volt az első alkalom, hogy Magyarországon repülő szállt fel. Blériot több rekordot is felállított, 1910-ben például elsőként lépte át a 100km/h-s álomhatárt gépével.




