126 évvel ezelőtt született William Faulkner, Nobel-díjas amerikai író.
Tekintélyét regényei, novellái, versei, filmforgatókönyvei és újító írói stílusa alapozták meg. Faulknert egy másik író, Sherwood Anderson beszélte rá a regényírásra. Ennek eredményeképpen ő lett a "Dél" krónikása: nála alighanem senki sem tudta jobban megragadni az Államok déli részének hangulatát, a volt rabszolgatartó vidék csendes, konok, magányos búját. Fiktív helyszínei és szereplői segítségével a maga teljes valóságában tárja elénk a déliek örök sértettségét a polgárháború elvesztése miatt, mely maga után vonta a gazdag földbirtokosok elszegényedését mind anyagilag, mind erkölcsileg. Remek képet kapunk a szesztilalom Amerikájáról, és a feketék helyzetéről is. Bár munkáit rendszeresen publikálták az 1920-as évek közepe óta, viszonylag kevéssé volt ismert. Ma már a legnagyobb amerikai írók közé sorolják.
Művei megtalálhatók a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.




