Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - október 3.

1975. október 3-án elhelyezték a paksi atomerőmű alapkövét.

1967 őszén megszületett a kormányhatározat az első magyarországi atomerőmű építésére, amely a Duna és Magyari-puszta területét jelölte ki helyszínnek. 1969-ben megkezdődtek az erőmű tereprendezési munkálatai. Jánossy György akadémikus javaslatára megvárták az újabb reaktortípust, ami pár évvel elhalasztotta a munkálatokat. Az erőmű majdani dolgozói számára az 1973-tól épülő Kishegyi lakótelepen 1974-ben már álltak az első sorházak. 1975. október 3-án került sor az erőmű alapkőletételére. 1982. december 28-án indult meg a kísérleti áramtermelés az első blokkban. A negyedik blokk 1987 augusztusára készült el, ezzel az erőmű építése gyakorlatilag befejeződött.

2023. október 02., 20:24
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek