A kedvesség világnapja
A kedvesség világnapja megünnepelését az Apró Kedvesség Mozgalom kezdeményezte 1997-ben, majd a mozgalom világméretűvé nőtte ki magát World Kindness Movement néven. 1998 óta világszerte megünneplik programokkal, különféle akciókkal.
Japán kezdeményezésre tartják minden évben azzal a céllal, hogy az emberek nagyobb figyelmet fordítsanak egymásra. Ez a világnap arra int, hogy lépjünk túl a köztünk lévő különbségeken, nagyobb együttérzéssel és kedvességgel forduljunk egymáshoz, ehhez nincs szükség nagy gesztusokra, gyakran a legelemibb dolgok ugyanolyan hatásosak.
A november 13-án ünnepelt világnap célja, hogy előhívják az emberekből a kedves viselkedést, amelytől mindenkinek élvezhetőbb lesz az élete.




