1985. január 7-én Fehérvári Ferenc fotóművész alkotásaiból nyílt kiállítás az oroszlányi Városi Művelődési Központban.
Fehérvári Ferenc 1922-ben született Endrődön. Elemi és polgári iskolai tanulmányait szülőfalujában végezte, majd Jászberénybe került az állami tanítóképzőbe. Már ekkor érdeklődött a fotózás iránt. Szabó Ernő barátjával sajátkezűleg hívta elő és dolgozta ki a filmeket. A képesítő elvégzése után a szőci iskolában, később a kocsorhegyi iskolában tanított. Egy idő után azonban a nagy szenvedélye, a fotózás a fővárosba csábította, a Magyar Távirati Iroda fotósa lett, később pedig osztályvezetője. Az egyre gyorsuló élet minden mozzanata fényképezőgépe lencséjére került. Nem múlt el egy társadalmi esemény, ünnep, amelyen nem vett volna részt. 1988-ban hunyt el Budapesten.
Az alábbi linkre kattintva Fehérvári Ferenc munkáiból egy kis ízelítőt láthatnak.




