Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a Magyar Kultúra
Napján, "Az oroszlányi képzőművészet hetven éve" címmel bemutattuk az oroszlányi származású és Oroszlányhoz kötődő művészek alkotásait. A kiállítás a KFMKK kiállítótermében 2024. február 17-ig megtekinthető bárki számára, aki gyönyörködni kíván a szebbnél szebb alkotásokban.
A 19 kiállító műalkotó közül, ezúttal Kucsera András bemutatására kerül sor, aki 2024. február 22-én a Závory Zoltán emlékkiállítást fogja megnyitni. A jelenleg látogatható tárlaton a művész négy művét csodálhatjuk: Az ablakon túl, Lujzának az ő minden „Napjától”, Bizonytalan vizeken, Fények.
Kucsera András festőművész, grafikus a Békés megyei Pusztaottlakán született 1948-ban. Középiskolába a Budapesti Képzőművészeti Gimnáziumba járt, majd a Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Pásztor Gábor volt a mestere. 1971 óta számos egyéni és csoportos kiállításon vett részt. Mesterei: Závory Zoltán (Oroszlány) Basilides Sándor (Budapesti Képzőművészeti Gimnázium) és Pásztor Gábor (Budapesti Képzőművészeti Főiskola). 1995-2005 között a Balaton-felvidéki Vászolyon alkotott. 2006-tól Zsámbékon dolgozik. Néhány éve Pécselyen lakik. Kucsera András képeit a komplexitás jellemzi, amelyben a földi lét megannyi szegmense megtalálható a művész képpé formálása által. Sokféle technikát használ az alkotásainak az elkészítésekor.




