A Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár
április 12-én 18.00 órakor kiállítással egybekötve emlékezik meg az intézmény 50 éves fennállásának évfordulójáról. A művelődési központ dolgozói már hetekkel ezelőtt elkezdték felkutatni, átnézni az elmúlt öt évtized legérdekesebb dokumentumait, meghívóit, plakátjait, az intézményben működő csoportok anyagait. Előkerültek a Petőfi Sándor Művelődési Otthon dokumentumai is, amiből megtudhatjuk, hogy a hatvanas években mivel várta az intézmény Oroszlány város szórakozni, kikapcsolódni vágyó lakosságát.
Ezen régi dokumentumok segítségével a kiállítás látogatói egy különleges időutazáson vehetnek részt, ahol is betekintést kaphatnak az elmúlt fél évszázad kulturális életébe.
A régi, megsárgult fotókon viszontláthatjuk Oroszlány város fejlődését és az itt élők hétköznapi életét. Igazán sok különlegességgel, kuriózummal találkozhatnak az érdeklődők, akik április 12-én ellátogatnak a művelődési központba.




