Április 12-én megnyitotta kapuit a XXVI. „CIVILEKÉ A HÁZ” PROGRAMSOROZAT.
Ebben az évben kapcsolódva a település születésnapjához a „70 ÉVES VÁROS” JEGYÉBEN.
A rendezvénysorozat 8 napon keresztül 67 partner civil és vagy sportszervezet, klub bevonásával valósul meg. Ez idő alatt mintegy 26 különféle bemutatkozás, előadás, színpadi produkció tekinthető meg a KFMKK-ban.
A nyitónapon - a zsúfolásig megtelt kiállítóteremben - először egy többszörösen is különleges kiállítás megnyitóra került sor. Tekintve, hogy nem csupán a város, de az intézmény is kerek évfordulót - nevezetesen az ötvenediket - ünnepel, készült egy válogatás az intézmény elmúlt évtizedeit prezentáló dokumentumokból. Bemutatásra kerültek régi és mai plakátok, archív fotók, az intézmény tulajdonában levő képzőművészeti gyűjtemény egy része, szobrok, plasztikák, vendégkönyvek. Megtekinthetők a helytörténeti gyűjtemény oroszlányi vonatkozású könyvei és a remek lemezgyűjtemény néhány darabja. Ezeken túl készült egy igen informatív blokk Oroszlány 1974 előtti közművelődési helyszíneiről. A kiállítás megnyitón – amelyet Fátrai Erzsébet Márta Oroszlány város díszpolgára nyitott meg - a zenés-verses műsort a Kadarka Társulat biztosította. Végül az intézmény igazgatója Körtvélyfáy Zoltán köszöntötte az intézmény jelenlegi és volt dolgozóit, akik munkájuk eddigi elismeréseként emléklapot és szerény ajándékcsomagot vehettek át.
A rendezvényről készült fotók megtekinthetők az alábbi linkre kattintva tekinthetők meg.




