Gyönyörű napsütéses időben került megrendezésre a várossá nyilvánítás hetvenedik évfordulóját ünneplő városban a május 1-jei retró felvonulásra.
Több mint 35 csapat döntött úgy, hogy képviselteti magát a rendezvényen.
A hatalmas érdeklődést mi sem mutatja jobban, hogy több mint ezer oroszlányi vonult léggömbökkel, zászlókkal a Bányász Klub Közösségi és Rendezvényháztól a Szent Borbála térig.
Tizenegy órakor indult a menet az Oroszlányi Bányász Koncert Fesztivál Fúvószenekar és a Cirill mazsorettesek felvezetésével.
Felvonultak a tűzoltók szirénázó autójukkal, a Hélios Fitness csapatának kamionja, bányamentő autóval érkeztek a bányászati múzeum dolgozói. A vonulók között számos sportszervezet, zumbások, táncosok és civil szervezetek is képviseltették magukat. A Bányász Nyugdíjas Szakszervezet, a Mókus Őrs, valamint a Szijj Irma kamarakórus tagjai és számos egyéni felvonuló is csatlakozott a vonulók sorába. Az érdeklődők láthatták a Hunyadi Mátyás fekete seregét és a József Attila Általános Iskola növendékeit, illetve a Veolia csapatát is.
A rendezvény sikeréhez természetesen az is hozzájárult, hogy a felvonulókra a város számos lakója is kíváncsi volt és így igen szépszámú nézősereg biztatta, tapsolta meg a menetelőket.
Köszönetünket fejezzük ki az Oroszlányi Közös Önkormányzati Hivatalnak és valamennyi segítő intézménynek, szervezetnek a sikeres közös rendezvény lebonyolításában nyújtott segítséget.
Az alábbi linkre kattintva megtekinthetik a rendezvényen készült fotókat.




