2026. március 16-án, hétfőn 10 órakor ismét tartalmas program várta az Idősek Klubjának tagjait. A TOP_PLUSZ-3.1.3-23-KO1-2025-00005 azonosítószámú, „Humán erőforrás- és szolgáltatásfejlesztés egyes hátrányos helyzetű csoportok részére Oroszlányban” című pályázat keretében ezúttal egy művészetterápiás foglalkozáson vehettek részt a klub tagjai.
A foglalkozást Farkas Andrea művészetterapeuta vezette, aki kötetlen beszélgetéssel és légzőgyakorlatokkal segítette a résztvevőket a ráhangolódásban. Ezt követően passzív festményterápiás foglalkozás keretében festményeket tekintettek meg, amelyek kapcsán közösen beszélgettek a képek hangulatáról, színeiről és az általuk felidézett emlékekről.
A foglalkozás utolsó részében a résztvevő hölgyek lehunyt szemmel egy képzeletbeli kertbe „utaztak”, ahol egy árnyas diófa alatt ültek le teázni, miközben az emlékek képei vették őket körül.
A program lehetőséget adott arra, hogy a hölgyek megosszák egymással gondolataikat és személyes élményeiket, miközben elfogadó légkörben kapcsolódhattak egymáshoz. A foglalkozás közös énekléssel zárult.
A klub célja, hogy élményalapú foglalkozásokkal támogassa az idősek aktív közösségi életét és lelki jóllétét. A program az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársai szervezésében valósult meg.




