2026. március 23-án hétfőn délelőtt az Idősek Klubjának tagjai ismét egy élményekben gazdag, emlékeket felidéző foglalkozáson vettek részt a TOP_PLUSZ-3.1.3-23-KO1-2025 azonosítószámú, „Humán erőforrás- és szolgáltatásfejlesztés egyes hátrányos helyzetű csoportok részére Oroszlányban” című pályázat keretében.
A programot Farkas Andrea művészetterapeuta vezette, akit már ismerősként köszöntöttek a résztvevő hölgyek, mert már negyedik alkalommal látogatott el az oroszlányi az Időskorúak Gondozóházába, ahol hétről hétre a foglalkozásokat tartja.
A program elején az elmúlt hét eseményeit idézték fel, külön kiemelve a kutyaterápiás foglalkozást és bemutatót, amely nagy örömet és sok mosolyt szerzett az otthon lakóinak, akik vidáman emlékeztek vissza a kutyusokkal való találkozásra, amely különleges élményt nyújtott számukra.
Ezt követően receptív festményterápiás foglalkozásra került sor, amelynek során Vincent van Gogh és Pierre-Auguste Renoir alkotásai inspirálták a résztvevő hölgyeket érzéseik és emlékeik megosztására. A festmények hangulata, valamint a természethez kapcsolódó motívumok olyan nosztalgikus légkört teremtettek, amelyek segítettek felidézni a gyermek- és fiatalkoruk meghatározó pillanatait.
Az elképzelt természet hangjai, a hullámok morajlása, a szél susogása, a kavicsok csobbanása mind-mind segítettek abban, hogy visszarepítsék az otthon lakóit a múltba, felidézve a régi, szép emlékeiket.
A foglalkozás közös énekléssel zárult, amely tovább erősítette a közösségi élményt. Az Idősek Klubja továbbra is arra törekszik, hogy élményalapú programokkal támogassa az idősek aktív közösségi életét és lelki jóllétét.
A program az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársainak szervezésében valósult meg.




